ŞİRKET PROFİLİ
YILDIZ SUNTA MDF


Şirketimiz 1976 yılında Gaziantep'te Anonim Şirket olarak kurulmuştur. Ünvanında değişik tarihlerde yapılan tadilatlarla bugünkü halini almıştır. Şirketimiz Orman Ürünleri sektöründe faaliyet göstermektedir ve sektörde % 30'luk bir paya sahiptir. Kısa bir süre zarfında İSO istatistiklerine göre 2000 yılından itibaren her yıl Türkiye çapında ilk 500 büyük firma arasına girmiştir.

Bu süreci takiben 2002 yılının ikinci yarısında ana üretimin bir sonraki aşaması olan katma değerli mamüllerin üretimi için gerekli yatırımlara başlanmıştır. Bu yatırımların sonucunda, tek yetkili lisans anlaşması ile Laminat Parke üretimine başlanmıştır. Laminat Parke üretimine paralel olarak Profil üretimine de başlayan firmamız, bu üretimler için gereken tutkal ve emprenye ünitilerini de eş zamanlı olarak devreye almıştır.

Faaliyete başladığı günden beri, sektöründe teknolojinin ve yeniliğin öncüsü olan firmamız, hem yatırımlarına, hem de araştıma ve geliştirme faliyetlerine hız kesmeden devam ederek, hem sizlere hakettiğiniz kaliteyi sunmaya devam edecek, hem de ülke ekonomisine katkısını sürdürecektir.