Yıldız Sunta MDF Fiber Optik Teknolojisi Kullanan Şirketler Arasında Yerini Aldı

Yıldız Sunta MDF genişleyen yapısı doğrultusunda haberleşme altyapısında fiber optik kablo teknolojisini kullanan şirketler arasında yerini aldı.

MDF, MDF Lam, Laminat Parke üretimi konusunda faaliyet gösteren Yıldız Sunta MDF fiber optik kablolama altyapısını kurmak amacıyla Bimel'den destek aldı. Network altyapısı ihtiyaçları doğrultusunda yapılan keşif sonucunda belirlenen ürünlerin satışı ve teknik destek hizmeti Bimel tarafından gerçekleştirildi.

Proje kapsamında, fiber optik kablo çekimi ve sonlandırması yapıldı. Merkezde gigabit fiber teknolojisini kullanan kurumun kenar noktalara network bağlantısının ulaştırılması amacıyla bir dağıtım merkezi oluşturuldu. Dağıtım merkezi ile sistem odası arasında fiber optik kablo kullanılarak gigabit fiber hızında bağlantı sağlayan HP switch temin edildi. Sistemin yönetilebilir ve modüler bir yapıda olması amacıyla kabin temin edildi. Sistem odasından dağıtım merkezine gelen bağlantılar fiber patch panellerde sonlandırıldı. Kenarlara Fast Ethernet hızında bağlantı ulaştırabilmek amacıyla dağıtım merkezine Fast Ethernet olarak çalışabilen HP marka switch'ler temin edildi.